ADET
₺272,10 KDV Dahil
₺391,83 KDV Dahil
ADET
₺436,87 KDV Dahil
₺485,41 KDV Dahil
ADET
₺1.671,41 KDV Dahil
Tükendi
ADET
₺544,01 KDV Dahil
₺604,45 KDV Dahil
Tükendi
ADET
₺693,97 KDV Dahil
₺730,50 KDV Dahil
1

Opel Chevrolet Motor Yağı

 

Opel Chevrolet motor yağı Opel araçları için oldukça önemlidir. Motor yağı araç içindeki özellikle motor parçaları gibi parçaların birbirlerine sürtünerek zarar görmesini önleyen bir malzemedir. Özellikle içten yanmalı motorlar için oldukça önemli olan motor yağı araç sürücüleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekli durumlarda gerekli önlemler alınmalıdır. Motor yağının bitmesi durumunda yeni yağ eklenmeli ve düzenli olarak yağ tortu oluşumuna karşı temizlenmelidir. Bu düzenli bakım oldukça önemlidir ve araç sürücüleri tarafından takip edilmelidir.

 

Motor Yağı Neden Kullanılır

 

Motor yağı araçtaki parçaların sürtünmelerini önlemek için kullanıldığı yukarıda belirtilmişti. Araç parçalarında oluşacak sürtünme epeyce büyük bir sorundur. Sürtünme sonucunda araç parçaları aşınır ve büyük sorunlara neden olur. Ayrıca bu sorun araç motorunda da gerçekleşir. Sürüş keyfini bozacak bu sorun araç sürücüsü için tehlike oluşturmaktadır. Maddi kayba neden olacağı gibi kazalara da sebebiyet verebilir. Ayrıca araçtan takırtı sesleri de yükselmeye başlayacaktır. Opel aracınız için Opel Chevrolet motor yağı temin edilmeli ve düzenli kontrolü sağlanmalıdır.

 

Motor Yağı Kullanılmadığı Takdirde Oluşacak Zararlar

 

Motor yağı kullanımı ve kontrolü maalesef birçok sürücü tarafından dikkate alınmamaktadır. Veya motor yağının varlığı yeterli olarak görülüp yağ süzme işlemi yapılmamaktadır. Fakat bu yanlış bir eylemdir. Araçta motor yağının bitmesi durumunda motor yeterli derecede yağlanamayacak ve zarar görmeye başlayacaktır. Motor parçalarının sürtünmesi sonucu bu parçalar aşınacak ve motor kullanılamayacak bir hal alacaktır. Araç için yeni motor takılması gerekecek ve bu oldukça pahalıya mal olacaktır.

 

Araçta motor yağının yenilenmesi dışında Opel Chevrolet motor yağı malzemesinin süzülmesi de oldukça önemlidir. Zaman içerisinde yağda toz ve kir birikimi gerçekleşebilir. Bu hem araç parçalarına zarar verecek hem de yağın viskozitesini bozacaktır. Bu olumsuzluklardan kaçınmak için motor yağının kontrolü düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli kontrol yapılmadığı takdirde araç parçasında oluşacak sorunlar baş gösterecektir. Araçtan gelen tıkırtı sesleri, yakıt veriminin düşmesi, motor tam potansiyel kullanılamaması gibi birçok soruna neden olacak en sonunda da sürüş güvenliğini bozup kazaya neden olacaktır. Geri dönülmez sorunlarla karşılaşmaktansa motor yağı kontrolü ve yenilenmesi daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.